Translate

poniedziałek, 21 marca 2016

A jednak szycie

Maszyna do szycia nie daje się odstawić na bok. A to za sprawą zwykłej lnianej serwetki ze słonecznikami. Szperałam w czeluściach kartonów zupełnie za czymś innym, i gdy zobaczyłam serwetkę od  razu miałam pomysł. Poszperałam głębiej i znalazłam kawałek bawełnianej parzonej surówki, kolor ecru . Już wiedziałam co będzie dalej. Wiadomo, szycie. 
I tak powstała nowa torba, dwustronna, bo podszewka jest z kolorowego płótna. Słoneczniki podkleiłam fizeliną i naszyłam aplikację.  Torba wprawdzie bez kieszeni, ale pojemna i do noszenia w ręce lub na ramieniu. Jak kto woli.Z taką torbą śmiało  można iść na wiosenny spacer, do pracy, albo na szalone zakupy.
Znalazłam też moje autorskie malunki na bawełnie. Farby do tkanin, więc można prać i nic się nie zmyje. Śliczny motyl, umieściłam go na poszewce, a podusia zaprasza do przytulenia się, czyż nie?Kolejny mój malunek, to uroczy kociak. Ale się chwalę! Wzór ściągnęłam  z sieci. Kotek od razu przycupnął na lnianej torbie, pełniąc rolę strażnika dużej kieszeni. 
Torba ma bawełnianą podszewkę z trzema kieszeniami i długi mocny pasek .


Można z nią maszerować na zakupy. Kot przypilnuje kasy.


Ależ zaszalałam. Maszyna mi fiksuje, ściąga nici, zrywa, nie daje się regulować, mimo to szyję. 
Jak widać, jestem akcyjna. Nic planowanego,  tylko z przypadku. Tak lubię.
Pozdrawiam

4 komentarze:

notaria pisze...

Torby kapitalne! Ta ze słonecznikami świetna :-)

Bogusława Matusiak pisze...

Super torby! Mnie osobiście ta z kotem wpadła w oko :) Często tak właśnie bywa, ze z impulsu powstałe rzeczy są najpiękniejsze. Także lubię taką "nieoczekiwaność" :)

Beva pisze...

Piękne uszytki! Sama nie wiem co podoba mi się najbardziej, bo i kotek śliczny i motylek, a i motywy słoneczników bardzo lubię :)

Atelier Marysi pisze...

Torby wyszły bombowe. Podusia cudna . Pozdrawiam !!!