Translate

niedziela, 18 lutego 2018

Azalia postanawia odejść...

Dla wszystkich, którzy znają autorkę tego bloga i byli z nią w kontakcie może wydać się nieco niepokojące, że Azalia zniknęła jakiś czas temu, że przestała odpowiadać na maile, odbierać telefony i kontaktować się ze światem.
Otóż stało się tak, gdyż Azalia zdecydowała, że ma dosyć podejmowania prób radzenia sobie z własnym życiem i rozwiązywania codziennych problemów.
Od połowy stycznia 2018 Azalia przebywa w szpitalu, po nieudanej próbie odebrania sobie życia, czy raczej  stworzenia wrażenia, iż taka próba miała miejsce. W wyniku samowolnego i długotrwałego przyjmowania silnych leków przeciwbólowych i psychotropowych oraz odmowy udania się do szpitala, czy na stosowne leczenie psychiatryczne straciła zdrowie i niemal życie. Teraz powoli dochodzi do siebie po wylewie, jednak szanse, że całkowicie odzyska sprawność intelektualną i fizyczną nie są duże.
Na dzień dzisiejszy Azalia nie ma dokąd pójść po wyjściu ze szpitala. Niespłacane przez miesiące raty kredytów, w tym kredytu hipotecznego, niepłacone rachunki, zadłużenie u rodziny, znajomych i sąsiadów nie rysują przed Azalią optymistycznej przyszłości. Dom, w którym mieszkała autorka tego bloga jest wystawiony na sprzedaż, lecz jeśli szybko nie znajdzie się kupiec, nieruchomość zostanie przejęta przez bank. Rodzina stara się pomagać ze wszelkich sił, jednak nasze możliwości są ograniczone. Sumy potrzebne na utrzymanie Azalii w domu opieki, czy na spłatę kredytów są dla nas nieosiągalne.
Jestem córką Azali, a ten post nie jest prośbą o pomoc, a jedynie informacją o tym, jak się sprawy mają. Informacją bardzo zdawkową i pobieżną, gdyż powagi i dramatyzmu sytuacji nie sposób przedstawić w kilku zdaniach. Dla mnie dzisiaj zaczął się piąty tydzień jeżdżenia do matki do szpitala, wydatków i walki z systemem, walki, którą powoli przegrywam. Niestety, moja mama nie wykazuje zainteresowania własnymi sprawami i nie martwi się zbytnio o przyszłość, wierząc, że rodzina na pewno wszystko pozałatwia i państwo pomoże tak zasłużonej obywatelce. Jednak negowanie rzeczywistości i odmowa jakiejkolwiek współpracy z jej strony nie pomagają w niczym. I to w zasadzie tyle w kwestii informacji.
Zdaję sobie również sprawę, iż moja mama okłamała wiele osób, opowiadając historie o swoich wyimaginowanych schorzeniach, wyłudzając pieniądze i zwyczajnie żerując na ludzkim współczuciu i życzliwości. Jest mi także bardzo przykro, gdyż nie jestem w stanie zwrócić pieniędzy które mama jest winna znajomym i osobom, z którymi handlowała na innych blogach. 
Jeśli ktoś byłby zainteresowany dodatkowymi informacjami, czy chciałby się skontaktować z moją mamą, odwiedzić ją, czy po prostu pozdrowić i życzyć powrotu do zdrowia, proszę o kontakt na adres mailowy. Dodam, iż numer telefonu, którego używała moja mama jest nieaktualny.
azaliablogerka@gmail.com

7 komentarzy:

Małgorzata L. pisze...

Smutno się czyta takie informacje :((. Tak to się już układa czasami to nasze życie. Dużo zdrówka dla Azalii a Rodzinie życzę, dużo siły do prostowania wszystkich spraw i wiele cierpliwości oraz tego, aby dobre duszki pomogły Wam w tych wszystkich zmganiach.

barbaratoja pisze...

Życzę powrotu do zdrowia Azalii a jej Rodzinie powodzenia w prostowaniu zawirowań jakie napotkaliście na waszej drodze.

Beva pisze...

Przykro mi, że tak się stało. Dużo zdrowia dla Azalii. Mam nadzieję, że szybko dojdzie do siebie.

Barbara W pisze...

Dzien dobry
czytam i nie moge uwierzyc w ta tresc wiele razy rozmawialysmy mimo ze byla to tylko znajomosc na odleglosc a nigdy w realu trudno mi to pojac .
uwierzyc by to co mowila bylo fikcja co sie moglo stac co lub kto mogl ja doprowadzic do takiego stanu, to tak wyglada jakby zyla w dwoch swiatach tym wymyslonym i realnym bywa ze czlowiek ma za duzo problemow z ktorymi jest sam a te problemy go przerosły pomieszaly jej zycie doprowadzily do tej okropnej sytuacji.
Życze duzo zdrowia powrotu do swiata realnego trzymam kciuki Grazynko postaraj sie jeszcze raz uwierzyc w to zycie .
Pozdrawiam sciskam Barbara W

Anka pisze...

Czytam tego posta już któryś raz i też nie mogę uwierzyć w to co się stało... Życzę Grażynce powrotu do zdrowia, a rodzinie dużo sił i cierpliwości. Mam nadzieję, że wszystko jakoś się poukłada. Pozdrawiam serdecznie

notaria pisze...

Blog na onecie przestanie istnieć, to może ten chociaż zostanie i Azalia znowu zacznie pisać? Dużo, dużo zdrowia i siły do przetrwania najgorszego etapu, potem musi być tylko lepiej!

Sam Nang pisze...

สูตรบาคาร่า
Genting Crown